III Wojewódzki Konkurs Literacki

Niedokończone historie”

Konkurs jest skierowany do uczniów klasy VII–VIII szkoły podstawowej w województwie pomorskim.

Konkurs obejmuje swym zakresem umiejętność tworzenia opowiadania przygodowego zgodnie z cechami gatunkowymi.

Cele konkursu:

rozwijanie pasji wśród uczniów;

rozwój kreatywności;

kształcenie umiejętności twórczego pisania

dokończenia historii we wskazanym gatunku opowiadania;

dostrzeganie piękna języka polskiego;

promowanie talentów

Pracę konkursową należy oddać do 20 października 2024.

Na konkurs przyjmowane są prace liczące maksymalnie 3 strony wydruku, napisane czcionką Times New Roman o wielkości 12 pkt, z interlinią 1,5 wiersza, marginesy: 2,5 cm. Każda praca konkursowa musi być wydrukowana na papierze A4 w 2 egzemplarzach, podpisana (imię i nazwisko ucznia, klasa, placówka, imię i nazwisko opiekuna).

Każdy uczestnik może zgłosić tylko jedno opowiadanie, którego nawet fragmenty nie zostały wcześniej opublikowane, nie brały wcześniej udziału w żadnych konkursach.

Uwaga! Opowiadania wulgarne, propagujące przemoc, epatujące okrucieństwem i naruszające normy etyczne zostaną wykluczone z konkursu.

Zgłoszenia do konkursu przyjmuje p. Aleksandra Walewska

Zapraszam do Klubu Unikaty po więcej informacji na temat konkursu.