W dniach 31.05. - 2.06.2023 klasy 7a, 5a, członkowie Zespołu Oktecik oraz chętni uczniowie z innych klas naszej szkoły wzięli udział w wycieczce edukacyjno- integracyjnej do Krakowa i okolic. Po przyjeździe do Krakowa i spotkaniu z ziejącym ogniem Smokiem Wawelskim uczniowie wybrali się na Wawel, gdzie zwiedzili Kaplicę Królewską, dotknęli "serca" Dzwonu Zygmunta oraz zobaczyli krypty królów i zasłużonych Polaków. Na Rynku Krakowskim pospacerowali, wysłuchali hejnału z Wieży Mariackiej, a w Sukiennicach zakupili pamiątki.

Pierwszego czerwca Dzień Dziecka, przy słonecznej wręcz upalnej pogodzie, uczcili wystrzałową zabawą w Parku Rozrywki Energylandia, by następnego dnia ochłodzić się w podziemiach Kopalni Soli w Wieliczce.

To był bardzo udany czas, pełen uśmiechu, wrażeń, historii, legend, ale i zabawy.