IV turnus szkolnych półkolonii odbył się w dniach 22.08 – 26.08.2022r. Pod opieką pań: Joanny Chmieleckiej I Violetty Szymańskiej, dzieci uczestniczyły w ciekawych i urozmaiconych zajęciach oraz wycieczkach autokarowych. W poniedziałek odbyły się interesujące zajęcia z robotyki. Koloniści poprzez zabawę uczyli się programowania. Po robotyce była zabawa w kręgielni w CH Manhattan. We wtorek dzieci pojechały na wycieczkę autokarową na Żuławy, do Mokrego Dworu. Uczestniczyły w warsztatach pieczenia bułek. Zwiedziły stary wiatrak, w który nadal można mielić mąkę. Zapoznały się z ciężką i równocześnie bardzo ciekawą pracą młynarza. Odbył się również poczęstunek, podczas którego do kiełbasek można było spożyć własnoręcznie zrobione bułeczki. A na koniec było mnóstwo zabawy ze zwierzętami hodowlanymi.
Środa była również pełna atrakcji. Najpierw warsztaty chemiczne z suchym lodem prowadzone przez instruktora SmartLabu. Następną atrakcją były zajęcia sportowe w Parku Trampolin. We czwartek odbyła się wycieczka do Stryszej Budy. A tam: Park Miniatur, Park Gigantów, Przejazd Bajkową Kolejką, Minigracik – muzeum motoryzacji. W piątek koloniści uczestniczyli we wspaniałych zajęciach na statku muzeum Sołdek (Escape room) I w warsztatach artystycznych “Raz, dwa, trzy – rzeźba patrzy” w Muzeum Narodowym w Gdańsku. Po miłym spacerze Gdańską Starówką, dzieci obejrzały film “Superpets” w kinie Helios.
Aż szkoda, że już po wakacjach!!! Do zobaczenia za rok!!!