,,Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.”

Wisława Szymborska

30 maja 2023r. w świetlicy szkolnej odbył się Konkurs Pięknego Czytania dla dzieci z klas II-III. Głównym celem konkursu było doskonalenie umiejętności pięknego czytania oraz prezentacja własnych zdolności interpretacyjnych. Dodatkowo ważną sprawą jest dla nas popularyzacja czytelnictwa, a także uczenie rywalizacji w miłej atmosferze.

W konkursie wzięło udział 12 dzieci, które zaprezentowały teksty ze swoich podręczników:

• klasa II - Hanna Zdzitowiecka ,,Bursztynowa korona”
  • klasa III – Wojciech Widłak ,,Policyjna niespodzianka”

Jury w składzie : wicedyrektor p. Joanna Obszańska, logopeda p. Ewa Lis oraz bibliotekarz p. Marlena Paczoska oceniając , wzięło pod uwagę poprawność i płynność czytania oraz interpretację czytanego tekstu. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni, bądź wyróżnieni, ponieważ pięknie się zaprezentowali.

Wyniki konkursu:

• I miejsce – Natalia Langowska 2A, Marianna Pilecka 2A
  • II miejsce – Kamil Kukliński 2B, Pola Zbytniewska 2A
  • III miejsce – Elvira Mammadova 2B
  • Wyróżnienie – Oskar Chmieliński 2B

• I miejsce – Jan Jagodziński 3A
  • II miejsce – Bianka Stangret 3A
  • III miejsce – Damian Burtovyi 3A, Mykhailo Romanenko 3B
  • Wyróżnienia – Jan Tarnowski 3B, Bianka Turek 3B

Dziękujemy dzieciom za zaangażowanie i zapraszamy do udziału w konkursie w przyszłym roku.

Nauczyciele świetlicy