W maju bieżącego roku nasza szkoła przystąpiła do projektu Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa, którego realizatorem jest Stowarzyszenie „Miasta w Internecie”. Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Podstawowym elementem podniesienia cyfrowego bezpieczeństwa w szkołach jest wiedza i świadomość uczniów, ale także nauczycieli i rodziców na temat możliwych zagrożeń i ryzyka związanego z korzystaniem z Internetu i nowoczesnych narzędzi cyfrowych.
5.listopada w szkole, w ramach projektu, miało miejsce wydarzenie edukacyjno-informacyjne- Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego. Zajęcia zostały przeprowadzone przez Edukatora zewnętrznego p. Krystynę Laudańską i przy udziale Szkolnego Mentora Cyberbezpieczeństwa p. Małgorzatę Jacewicz w formie warsztatów z uczniami klas piątych, spotkania na sali gimnastycznej z uczniami szkoły oraz spotkania z nauczycielami i dyrektorem. Na zajęciach Edukator wykorzystywał filmy, które zmuszały uczestników do dyskusji. Nauczycieli, uczniów i rodziców zapraszamy do skorzystania z informacji i filmów zawartych na stronie cyfrowobezpieczni.pl.