9 listopada włączyliśmy się w obchody Narodowego Święta Niepodległości, organizując uroczystą akademię. Odbyła się ona w dwóch turach: o godzinie 10.30 klasy młodsze obejrzały występ klasy IIIb przygotowany przez panią Joannę Chmielecką i panią Karolinę Klassę, a o 11.30 klasy IV – VIII miały możliwość obejrzenia programu przygotowanego przez pana Grzegorza Kierejszę i panią Izabelę Ugowską – Tyran oraz klasę VIa. Uczniowie przypomnieli historyczne tło naszego narodowego święta, ból i cierpienie kilku pokoleń Polaków pozbawionych ojczyzny, ale także odtworzyli euforię tamtych dni, kiedy po 123 latach niewoli odzyskiwaliśmy wolność. Na scenie pojawiły się m.in. kobiety w żałobie – Polki opłakujące los swoich synów i mężów, gazeciarze relacjonujący najnowsze wiadomości i oczywiście sam Piłsudski, który dziarskim głosem obwieścił nadejście wolnej i niepodległej Polski. Nie zabrakło akcentów międzynarodowych – historię swoich narodowych świąt przedstawili uczniowie pochodzący z Ukrainy, Anglii i Włoch. Występy uświetnił występ naszego zespołu Oktecik prowadzonego przez panią Katarzynę Kierejszę. Zwracała uwagę także piękna, nastrojowa dekoracja w wykonaniu pani Marzeny Kołwzan.