W Operze Bałtyckiej w Gdańsku trwają właśnie przygotowania do nowej premiery. Tym razem będzie to propozycja dla najmłodszych widzów - spektakl baletowy pt. "Karnawał zwierząt" Camille'a Saint-Saënsa.

Premiera odbędzie się 2 grudnia br. Będzie to bajka baletowa dla całej rodziny, muzyczna i taneczna podróż do królestwa zwierząt. Na scenie Opery zobaczymy między innymi lwa, kury, żółwia, słonia, kangury, łabędzie oraz akwarium.

Z okazji premiery Opera ogłosiła konkurs na prace plastyczne inspirowane tym spektaklem baletowym. W konkursie  wzięli udział uczniowie naszej szkoły.

Miło nam poinformować, iż w grupie wiekowej 7-9 lat II miejsce zajęła Marianna Pilecka z kl. IIIa, zaś III miejsce Natalia Langowska kl. IIIa

W foyer Opery powstanie wystawa składająca się z prac dzieci. Przez cały grudzień, styczeń oraz pierwszą połowę lutego będzie można je podziwiać.

Nagrodzonym uczennicom gratulujemy oraz życzymy niezapomnianych wrażeń podczas premiery spektaklu.