Szanowni Państwo,
na podstawie komunikatu przekazanego przez Prezesa Rady Ministrów podczas konferencji prasowej oraz informacji umieszczonych na men.gov.pl informuję, że od poniedziałku, tj. od dnia 18 stycznia 2021 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 52 w Gdańsku tj. klas I-III – przychodzą do szkoły na zajęcia wg. ustalonego planu zajęć stacjonarnych (plan ten obowiązuje od września), zaś uczniowie kl.IV-VIII nadal uczestniczą wyłącznie w trybie nauki na odległość za pośrednictwem Gdańskiej Platformy Edukacyjnej. Lekcje odbywać się będą zgodnie z dotychczasowym harmonogramem pracy szkoły. W celu zapewnienia ciągłości nauki wszystkie lekcje w formie zdalnej odbywają się za pośrednictwem wyżej wymienionego pakietu, w tym MS Teams.
Zajęcia stacjonarne klas I-III odbywać się będą w oddzielnych i wyznaczonych salach lekcyjnych
I a – s.26
Ib – s.25
II a – s.20
II b – s.27
III a – s.17
III b – s.16

Uczniowie wchodzą i wychodzą ze szkoły głównym wejściem.

Obiady dla uczniów klas I-III– od 18.01.2021
Płatności
Styczeń – dla klas I- III : 45 zł wyjątkowo termin płatności do 27.01.21 r.
Luty –dla klas I- III oraz oddziałów przedszkolnych 90 zł płatne do 5.02.2021
Agnieszka Mężydło – intendent 58 341-63-10 w.33

Wytyczne MEiN, MZ i GIS dla klas I-III szkół podstawowych
1. Do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają w izolacji w warunkach domowych lub w izolacji.
2. Uczniowie mogą być przyprowadzani do szkoły i z niej odbierani przez opiekunów bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych. W drodze do i ze szkoły opiekunowie z dziećmi oraz uczniowie przestrzegają aktualnych przepisów prawa dotyczących zachowania w przestrzeni publicznej (m.in.stosowanie środków ochronnych: osłona ust i nosa).
4. Opiekunowie odprowadzający dzieci mogą wchodzić do wiatrołapa szkoły, zachowując zasady:
a) 1 opiekun z dzieckiem/dziećmi,
b) dystansu od kolejnego opiekuna z dzieckiem/dziećmi min. 1,5 m,
c) dystansu od pracowników szkoły min. 1,5 m,
d) opiekunowie powinni przestrzegać obowiązujących przepisów prawa związanych z bezpieczeństwem zdrowotnym obywateli (m.in. stosować środki ochronne: osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk).
5. Rodzice dziecka mają obowiązek zaopatrzyć dziecko w indywidualną osłonę nosa i ust do zastosowania w przestrzeni wspólnej szkoły oraz w przestrzeni publicznej – zgodnie z aktualnymi przepisami prawa.

Pozdrawiam,
Ewa Wasilewska – dyrektor SP 52