Październik, jak co roku, w naszej szkole upłynął pod hasłem „Październik miesiącem świadomości dysleksji”. W  świetlicy odbyły się zajęcia zachęcające młodsze dzieci do pokonywania trudności w czytaniu i zaprzyjaźnieniu się z książką. Dzieciom przybliżona została postać Hansa Christiana Andersena jako sławnej osoby z dysleksją. Poznały również  zabawy przygotowujące oczy do czytania. O tym, jak ważna jest praca nad trudnościami i rozwijanie swoich mocnych stron upewniła dzieci historia bohatera książki „Wiktor Lato, ilustrator” B. Andrea, R.Dawid.

Podczas zajęć korekcyjno – kompensacyjnych  uczniowie klas starszych poznali sylwetkę Thomasa Edisona – genialnego wynalazcy, samouka, twórcy między innymi: żarówki, fonografu, kineskopu. Nigdy nie przyswoił sobie zasad ortografii, miał też problemy z arytmetyką. W szkole nie mógł sobie poradzić i miał opinię „nierokującego nadziei”.

W październiku ruszyła w naszej szkole akcja „Dzieci czytają dzieciom”, w ramach której uczniowie klas ósmych odwiedzają młodszych kolegów z klas pierwszych i czytają im bajki z „Księgi Bratka - bajki terapeutyczne”.

Uczniowie klasy 1a poznali  elementy metody kinezjologii edukacyjnej, której celem jest  zintegrowanie pracy mózgu poprzez ruch. Proponowane przez jej autora - Dennisona ćwiczenia powodują szybkie i długotrwałe, korzystne zmiany w obrębie mózgu i ciała. Ich efektem jest szybsza, efektywniejsza i bezstresowa nauka.

Uczniowie klas starszych mieli możliwość wzięcia udziału w dwóch konkurach: „Zasady polskiej ortografii metodą map myśli” oraz „Mistrz w utrzymaniu równowagi na krążku”. Oto wyniki konkursów:

Zasady polskiej ortografii metodą map myśli

I miejsce –       Oliwia Dembińska kl. 7 b

Nikola Szwaba kl. 6 b

II miejsce –     Michalina Gorgolewska kl. 7 b

III miejsce –    Nikodem Foppke kl. 6 a

wyróżnienia:   Barbara Maculewicz kl. 6 a

Oliwia Szwaba kl. 6 b

Katarzyna Wieczerzycka kl. 7 b

Mistrz w utrzymaniu równowagi na spodku

I miejsce –    Filip Nadratowski kl. 5 b

II miejsce –   Arleta Aleksejew kl. 5 a