W dniach 24,25 i 26 maja 2022r. odbył się egzamin ósmoklasisty. Po wielu miesiącach nauki zdalnej w warunkach pandemii, uczniowie zmierzyli się z arkuszami egzaminacyjnymi weryfikującymi ich wiedzę z języka polskiego, matematyki i języka obcego (w naszej szkole język angielski lub niemiecki). Uczniowie zjawili się punktualnie, niektórzy wyluzowani, inni trochę spięci. Największy stres towarzyszył uczniom jak zwykle drugiego dnia, w którym zmagali się z królową nauk-matematyką. Ale nie taki diabeł straszny! Po egzaminach uczniowie wychodzili raczej zadowoleni ze swoich odpowiedzi. Z niecierpliwością czekamy na wyniki 1.07 a tydzień później - 8 lipca - osoby, które podeszły do egzaminu, otrzymają zaświadczenia o wynikach szczegółowych, które uwzględnią procentową punktację oraz wynik w skali centylowej dla każdego z przedmiotów.

Dziękujemy uczniom za dojrzałe podejście do egzaminu a nauczycielom za ich sprawne przeprowadzenie.