Największe ekologiczne święto, czyli Światowy Dzień Ziemi obchodzone jest 22 kwietnia. Ta data ma przypominać wszystkim o tym, jak ważne jest promowanie postaw proekologicznych i ochrona środowiska. Na całym świecie ludzie jednoczą się w swoich działaniach i staraniach, aby poprawić stan czystości naszej błękitnej planety i niwelować skutki, które mają miejsce. Tego dnia Samorząd Uczniowski rozdawał uczniom listki - symbol życia na Ziemi. Uczniowie oraz nauczyciele zostali poproszeni o ubranie się na kolor zielony. Klasy 7 po krótkiej pogadance wykonały na lekcji geografii tematyczne plakaty. W świetlicy odbyły się zajęcia na temat tego, jak możemy zadbać o przyszłość naszej planety - były rozmowy w kręgu, prezentacje i filmiki edukacyjne, dzieci śpiewały też piosenki o tematyce ekologicznej.