„Wszystkie śmieci są nasze”- pod tym hasłem przebiegała 29. akcja „Sprzątanie świata”, do której, jak co roku, przyłączyły się dzieci ze świetlicy szkolnej wraz z nauczycielami. Wcześniej rozmawialiśmy w świetlicy o tym, co zagraża naszej planecie, jak segregować śmieci oraz zastanawialiśmy się nad tym, jaki powinien być przyjaciel przyrody, jak powinien postępować. Dzieci wykonały „Order ekologa”. Śpiewaliśmy również piosenki: „Ziemia – wyspa zielona” i „Świat w naszych rękach”. 16 września, odpowiednio przygotowani (rękawice jednorazowe, worki na śmieci), wybraliśmy się na pobliskie osiedle, by je posprzątać. W drodze na osiedle przypomnieliśmy sobie jak należy bezpiecznie przechodzić przez jezdnię.

Nauczyciele świetlicy