Trzeci i ostatni tydzień półkolonii w naszej szkole rozpoczęliśmy od Akcji Integracji podczas budowania i programowania robotów z zaprzyjaźnioną firmą RoboPlanet. Potem wyruszyliśmy na kręgle do MK Bowling Manhattan. We wtorek udaliśmy się do Stryszej Budy, po to by zwiedzić kompleks trzech parków: Miniatur, Gigantów i Pojazdów Filmowych i Bajkowych.. Środek tygodnia to czas, w którym dla wytchnienia przed intensywną końcówką tygodnia, wybraliśmy się do galerii Metropolia. Najpierw uczestniczyliśmy w przedpremierowym seansie animacji „Między nami żywiołami”. Było dużo śmiechu, lecz także niejedna osoba uroniła na niej łzę – cała grupa totalnie poleca! Po wyjściu z Heliosa czmychnęliśmy na drugą stronę korytarza na wystawę Klocków LEGO i 3d Trick Gallery.. Czwartek – podróż PKM do Kartuz. Muzem Kaszubskie zostało zwiedzone wzdłuż i wszerz za sprawą przemiłego Pana Przewodnika, który dwoił się i troił, aby ukazać kulturę Kaszub. Zamówiliśmy także grę po muzeum, w której cała grupa poszukiwała skarbów ze zdjęć. Poznaliśmy również historię Jantaru i zrobiliśmy własnoręcznie bransoletki z bursztynem. Przy Muzeum Kaszubskim stacjonował jeden z dwóch Innobusów z programem dla pomorskich szkół i przedszkoli pt ”Szkoła nowoczesnego pasażera”. Poznaliśmy funkcjonowanie nowego systemu komunikacji publicznej „Fala”. Zagraliśmy w grę edukacyjną na programie Kahoot, a także wyedukowaliśmy się w temacie oszczędzania energii oraz dbania o środowisko.. W piątek, ostatkiem sił dobrnęliśmy do Farmy Alexa położonej nieopodal Łeby. Tam, prócz czasu wolnego na trampolinach, w labiryncie z kukurydzy, wśród pięknie zaaranżowanej przyrody, czekała na nas gra terenowa Escape Farm. Cały dzień i tydzień zakończyliśmy piknikiem. Uczestnicy otrzymali także pamiątkowe magnesy ze zdjęciem całej grupy III turnusu półkolonii oraz breloki z koniczynką i podkową – na szczęście i miłe spotkanie po wakacjach!