Pod koniec lutego ogłosiłyśmy w świetlicy konkurs wiedzy ze znajomości wybranych baśni Charles’a Perraulta. Przez dwa tygodnie (26.02-08.03.2024) czytaliśmy baśnie wspólnie z Panią Marleną Paczoską, szkolnym bibliotekarzem. Po przeczytaniu każdej baśni dzieci odpowiadały na pytania, szukały morału. Na koniec przygotowałyśmy zajęcia utrwalające poznane baśnie. Było rozpoznawanie tytułu baśni po przeczytanym fragmencie oraz kojarzenie rekwizytów z właściwą baśnią. W dniach 12-14 marca chętne dzieci (32 osoby) wzięły udział w konkursowym teście. Przyznałyśmy nagrody w dwóch kategoriach:

Klasy I : I miejsce - Michalina Adamiak Ia, Hana Piasecka Ib,  Antonina Potrzebska Ia, Vasilisa Vansovich Ib

II miejsce - Małgorzata Drwięga Ia, Zofia Mikitiuk Ib, Oliwia Woźniczka Ib

III miejsce - Zuzanna Ollik Ib, Jan Saczyński Ib

Klasy II – III : I miejsce - Hanna Czapińska IIb, Julian Kutrzeba IIIa, Elvira Mammadova IIIb

II miejsce - Hanna Jabłonowska IIa

III miejsce - Julia Rybicka IIIb, Anita Topka IIIb, Helena Ziółkowska IIa