18.10.2023 r. klasy 6a, 7a, 7b oraz 8a wybrały się wraz ze swoimi wychowawczyniami, nauczycielkami wspomagającymi oraz nauczycielką języka angielskiego do Teatru Szekspirowskiego. Wcześniej na lekcjach j. polskiego i angielskiego uczniowie obejrzeli krótki film przygotowujący ich do kontaktu z teatrem z epoki elżbietańskiej. Dowiedzieli się, jak był zbudowany ówczesny teatr oraz czym charakteryzowały się spektakle z czasów królowej Elżbiety I.
Podczas spektaklu pt.: „Dzieła wszystkie Szekspira (w nieco skróconej wersji)” mogliśmy poczuć się jak zamożni mieszkańcy dawnego Londynu, którzy zajmowali miejsca w galeriach. Komedia natomiast, choć przedstawiała sztuki napisane „dawno temu” zaskoczyła nas nowoczesnością i nawiązaniem do dzisiejszych czasów. „Kto miałby dzisiaj czas na czytanie Szekspira?” słyszymy ze sceny. W ciągu prawie 2-godzinnego spektaklu mogliśmy zobaczyć parodię wszystkich sztuk szekspirowskich z najbardziej znanymi scenami nawiązującymi do dzieł takich jak „Romeo i Julia”, „Otello”, „Antoniusz i Kleopatra” czy „Makbet”, a podczas sceny z „Hamleta” wszyscy staliśmy się aktorami. Było przy tym mnóstwo śmiechu, pełnego zaangażowania ze strony widzów i dobrej zabawy. Mamy nadzieję, że to dopiero początek przygody naszych uczniów z twórczością Szekspira.