W dniach 1-3 czerwca 2022 r. uczniowie naszej szkoły (klasy 5a, 5b, 6a, 6b, 8a i 8c) wraz z opiekunami: p. Grzegorzem Kierejszą, p.Mirosławą Pyrgiel, p. Katariną Voloshyną i p. Katarzyną Kierejszą udali się na wycieczkę edukacyjno-patriotyczno-integracyjną do Warszawy.

W bogatym planie zwiedzania znalazł się Cmentarz Powązkowski z grobami  oraz historią bohaterów  i osób, które odegrały istotną rolę w naszym państwie. Poznawaliśmy wydarzenia związane z Powstaniem Warszawskim w Muzeum Powstania Warszawskiego, a także dalszymi  losami  żołnierzy AK w okresie powojennym w Muzeum Żołnierzy Wyklętych.

Nie zabrakło tematów z okresu Solidarności w Muzeum ks. Jerzego Popiełuszki.

Przenieśliśmy się również do czasów króla Jana III Sobieskiego i królowej Marysieńki, uczestnicząc w lekcji muzealnej w Pałacu Wilanowskim. Nie mogliśmy ominąć raju dla miłośników nauki, odwiedzając Centrum Nauki Kopernik.

Relaksowaliśmy się również w pięknych Łazienkach Królewskich, Ogrodach Botanicznych na dachu Uniwersytetu Warszawskiego oraz integrowaliśmy w „Herbaciarni” hotelowej założonej przez Tymka, Przemka i Adasia. Wróciliśmy pełni wrażeń i wiedzy historycznej.