28 września uczniowie klasy 5a uczestniczyli w warsztatach ekologicznych w Domu Zdrojowym w Brzeźnie wygranych w Akcji Rowerowy Maj w ubiegłym roku szkolnym. Wybraliśmy zajęcia pt. Hydrodetektywi. Dzieci badały przepuszczalność różnych podłoży, poznały pojęcia retencja, odczyn, sprawdzały pH (odczyn) różnych roztworów za pomocą papierka uniwersalnego, odczytywały na miernikach zawartość soli w wodzie w zlewkach, zapisywały i porównywały swoje spostrzeżenia. Detektywi trafnie wskazali numery zlewek z wodą wodociągową, destylowaną i morską.

Po zajęciach, w związku ze zbliżającym się Dniem Chłopaka, dziewczynki rozdały im prezenty przygotowane wspólnie z rodzicami- słodycze i zabawkę spadochroniarz. Było dużo śmiechu przy ich puszczaniu.

Na koniec raczyliśmy się lodami lub goframi finansowanymi z II nagrody dla klasy za najwyższe wpłaty na fundusz Rady Rodziców w minionym roku szkolnym.

Oby tak dalej!