06.12.2019 roku był dla nas dniem szczególnie ważnym z kilku powodów. Tego dnia nastąpiła długo oczekiwana uroczystość otwarcia wielofunkcyjnego boiska z siłownią terenową, obchodziliśmy 60-lecie szkoły a także tradycyjne Mikołajki.

Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły przez szkolny poczet sztandarowy. Następnie wszyscy zgromadzeni na placu odśpiewali hymn państwowy.

W uroczystości oficjalnego otwarcia boiska wzięli udział zaproszeni goście: Prezydent Miasta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, Zastępca Dyrektora Wydziału Strategii i Nadzoru Pedagogicznego Jolanta Andrysiak- Olszewska, Dyrektor Biura Prezydenta Miasta ds. Sportu Adam Korol, Radni Miasta Gdańska: Teresa Wasilewska, Emilia Lodzińska, Krystian Kłos, Andrzej Kowalczys, Przewodnicząca Komisji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania Bożena Brauer, Prezes Zarządu Oddziału „ZNP” w Gdańsku Alina Molska, Dyrektor Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska Włodzimierz Bartosiewicz, przedstawiciele Wydziału Rozwoju Społecznego: Bogumiła Bieniasz, Katarzyna Lewińska, Agnieszka Ryrak- Bukowska, przedstawiciele Rady Dzielnicy: Aleksandra Kulma, Halina Królczyk, Marcin Jarosz, Komendant III Komisariatu Policji w Gdańsku nadkom. Grzegorz Piórkowski. Swoją obecnością zaszczycili nas również przedstawiciele Straży Miejskiej w Gdańsku, dyrektorzy zaprzyjaźnionych placówek oświatowych, przedstawiciele nauczycieli emerytów z Panem Dyrektorem Janem Kiedrowiczem na czele.

Wszystkich zebranych powitała Dyrektor Szkoły Pani Ewa Wasilewska. Następnie głos zabrała Pani Prezydent Miasta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. W swoim krótkim przemówieniu wyraziła radość i satysfakcję z faktu, że uczniowie otrzymali nowy, tak wyczekiwany, obiekt sportowy. Najważniejszym momentem uroczystości było przecięcie wstęgi, którego dokonali zaproszeni goście: Aleksandra Dulkiewicz, Włodzimierz Bartosiewicz, Ewa Wasilewska i uczeń Oskar Wróbel. Następnie o. Robert Gronek dokonał aktu poświęcenia boiska. Symboliczne kopnięcie piłki i wypuszczenie gołębi otworzyło boisko dla społeczności szkolnej.

Po przejściu do sali gimnastycznej uczniowie w podziękowaniu przedstawili program artystyczno-sportowy w którym zaprezentowali swoje talenty taneczne, sportowe, wokalne i recytatorskie. Cały czas towarzyszył nam szkolny zespół „Oktecik”. Wielką atrakcją był występ zespołu cheerleaderek z Dwujęzycznego Liceum Ogólnokształcącego nr 10. Po części artystycznej głos zabrali zaproszeni goście. Na ręce Dyrektor Szkoły Pani Ewy Wasilewskiej złożyli gratulacje oraz prezenty dla szkoły.

Dyrektor Szkoły podziękowała wszystkim za udział w uroczystości, przede wszystkim tym, którzy przyczynili się do realizacji całego przedsięwzięcia, gościom za uświetnienie uroczystości swoją obecnością a następnie zaprosiła na poczęstunek do stołówki.

Cieszymy się z nowego boiska i mamy nadzieję, że nie tylko uatrakcyjni ono lekcje wychowania fizycznego, ale także podniesie edukacyjną i wychowawczą rolę sportu w codziennym życiu naszych uczniów .

Uroczystość została przygotowana przez uczniów pod kierunkiem nauczycieli: Izabeli Bielskiej-Kiesz, Izabeli Ugowskiej - Tyran, Małgorzaty Kułakowskiej, Urszuli Walc, Olgi Musielak, Martyny Dunajskiej, Barbary Stolarskiej. O dekoracje zadbała Marzena Kołwzan, o oprawę muzyczną Katarzyna Kierejsza, nagłośnienie Sławomir Zając i Bogdan Obszański. Całość dokumentowały Magdalena Iwanowska i Małgorzata Jacewicz. Dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom za przygotowanie i udział w uroczystości.

Więcej zdjęć wkrótce