Podczas kolejnych zajęć z innowacji pedagogicznej „Na tropie nieznanych zwierząt po 7 kontynentach” uczniowie zdobyli wiedzę na temat następnego kontynentu – Afryki. Poznali przedstawicieli Wielkiej Piątki zamieszkujących Safari w Kenii. Zapoznali się również z trudnymi warunkami przyrodniczymi występującymi na tym kontynencie. Niezwykłe zwierzę, które tam żyje to szyszkowiec mały. Uczniowie mogli doświadczyć struktury jego pancerza dotykając i głaszcząc świerkową szyszkę. Ta nietypowa jaszczurka potrafi w chwilach zagrożenia zwinąć się w kolczastą kulkę. Podczas prezentacji uczniowie poznali wiele ciekawostek na jego temat oraz wykonali pracę plastyczną przedstawiającą szyszkowca małego w jego środowisku naturalnym.