Scrabble to popularna gra planszowa polegająca na układaniu słów  z punktowanych liter. Ze względu na swoją ogromną popularność na całym świecie gra doczekała się swojego dnia – przypada on 13 kwietnia.

Z tej okazji w naszej szkole w dniu 12 kwietnia zorganizowaliśmy Dzień Scrabble, który świętowaliśmy w najlepszy możliwy sposób – odbył się Szkolny Turniej Scrabble.

W turnieju udział mogli wziąć uczniowie klas V-VIII. Zainteresowanie było ogromne, a gra przyniosła uczniom wiele radości. Rywalizacja była zawzięta, ale zwyciężyli najlepsi.

WYNIKI SZKOLNEGO TURNIEJU W SCRABBLE

KLASY V - VI

1. miejsce - Laura Lipska  V a - 97 pkt.
  2. miejsce - Maria Frąckowska  V a - 66 pkt.

Aleksander Jabłonowski VI a – 66 pkt.

Jaśmina Niemczyk – Szyszka VI a – 66 pkt.

1. miejsce - Diana Zelinska   V b – 58 pkt.

wyróżnienie - Wiktor Wysogląd  VI b – 57 pkt.

KLASY VII – VIII

1. miejsce – Aleksander Pudełko VIII a – 74 pkt.
  2. miejsce - Przemysław Rogalski VIII b – 70 pkt.
  3. miejsce - Stanisław Chrostowski VIII a – 65pkt.

wyróżnienie – Kacper Piotrkowski VIII a – 58 pkt.

Na korytarzu III piętra podczas przerw uczniowie mogli rozwiązywać zadania słowne:

• rozsypanki literowe – układnie słów z podanych liter
    • poszukiwanie słów – układanie 12 słów z rozsypanych liter
    • układanie palindromów z rozsypanych liter (palindrom to słowo, które brzmi tak samo, kiedy czyta się je od początku oraz od końca)

Najbardziej zaangażowani uczniowie:

Przemysław Rogalski (135 pkt.), Oliwia Dembińska (117 pkt.), Nikola Zokirowa (117 pkt.), Dominik Topka (104 pkt.), Adam Borkowski (99 pkt.), Milana Shuta (85 pkt.), Wiktor Heyda (64 pkt.), Michał Szymoniak (60 pkt.).

Zarówno turniejowi, jak i zabawom słownym towarzyszyło wiele emocji. Uczniowie byli bardzo zaangażowani  i pozytywnie nastawieni. Na  najbardziej aktywnych uczniów czekały słodkie niespodzianki, a dodatkową nagrodą była pozytywna atmosfera, która pozostała z nami już do końca dnia.

Mamy nadzieję, że Dzień i Turniej Scrabble stanie się naszą szkolną tradycją, a zainteresowanie tym świętem będzie co najmniej takie, jakie było w tym roku.