2. grudnia br. w świetlicy, w bajkowej scenerii, odbył się konkurs recytatorski „Polscy poeci dzieciom” dla uczniów z klas I- III oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych „0”. Celem konkursu było popularyzowanie twórczości polskich poetów i rozwijanie zdolności recytatorskich, a także uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze. W konkursie wzięło udział 19 dzieci, które zaprezentowały wiersze znanych polskich poetów, m. in. Jana Brzechwy, Doroty Gellner , Wojciecha Próchniewicza i Juliana Tuwima. Jury w składzie : dyrektor szkoły p. Ewa Wasilewska, logopeda p. Ewa Lis oraz bibliotekarz p. Marlena Paczoska oceniając wystąpienia wzięło pod uwagę pamięciowe opanowanie tekstu i jego interpretację, a także ogólny wyraz artystyczny. Wręczenie nagród w konkursie miało miejsce 6. grudnia podczas spotkania z Mikołajem. Pani dyrektor podsumowała konkurs , pogratulowała laureatom oraz podziękowała organizatorom- nauczycielom świetlicy za przygotowanie konkursu.

Wyniki konkursu:

klasy 0- 1

I miejsce- Hanna Piasecka 0 a, Aleksandra Rogalska 1 a, Alisa Khomyda 1 b

II miejsce- Oliwia Woźniczka 0 a

III miejsce- Ignacy Buczyk 0 b

Wyróżnienia: Julian Lis 0 a, Kaja Ciechalska 0 b, Matylda Plato 1 a, Hanna Czapińska 1 b

klasy 2- 3

I miejsce- Julia Rybicka 2 b, Bianka Turek 3 b

II miejsce- Natalia Mielewczyk 2 b, Szymon Stawicki 3 a

III miejsce- Artem Ivashyn 3 a, Jan Jagodziński 3 a

Szczególne wyróżnienie- Vira Nazaruk 3 b

Wyróżnienia: Natalia Langowska 2 a, Małgorzata Ładniak 2 a, Lena Orłowska 2 a

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!