W dniu 21.11.2022 r. klasy: 6a,5b, oraz 25.11. klasa 5a odwiedziły Cmentarz Ofiar Hitleryzmu 1939-1945.

Uczniowie poznali historię działaczy Polonii gdańskiej: ks. Bronisława Komorowskiego, ks. Mariana Góreckiego i ks. Franciszka Rogaczewskiego, którzy poprzez posługę kapłańską w Wolnym Mieście Gdańsku nieśli nie tylko ducha Ewangelii ale również patriotyzmu i umiłowania Ojczyzny. Zatrzymaliśmy się również nad grobem Erwinki Barzychowskiej i Obrońców Poczty Polskiej. Wśród ofiar reżimu hitlerowskiego znalazł się stryj naszego ucznia Nikodema Foppki- Wiktor Fobka, marynarz, zamordowany w obozie Stutthof.

Uczniowie na co dzień uczestniczący w lekcjach religii, oddali hołd Ofiarom poprzez modlitwę, zapalenie zniczy i poznanie ich historii.