Dzień Chłopaka w Świetlicy tradycyjnie spędziliśmy na wesoło. Przygotowana dekoracja wskazywała na to, że jest to szczególne święto. Od samego rana dzieci kolorowały tematyczne rysunki i kartki z kalendarza. Wykonywaliśmy także medale, nie tylko dla kolegów z klasy, ale również dla braci, kuzynów, ojców, wujków, dziadków… Słowem wszystkich ważnych dla nas chłopców (i tych mniejszych i tych większych  :) ). Tego dnia w świetlicy odbywały się różne konkursy i zadania specjalne, na podstawie których dzieci mogły zaprezentować swoje umiejętności, bądź mocne strony (np. spostrzegawczość – zadania “Znajdź róznice”). Były również koinkurencje specjalnie przygotowane dla chłopców. m. in. wyścigi rzędów, biegi wokół boiska, rzyty na odległość oraz strzały na bramkę. Dziewczęta zaś wzięły udział w konkursie ze skakanką. Tutaj na szczególne wyróżnienie zasługują siostry Frąckowskie z klasy 2A, które skoczyły ponad 100 razy! Gratulujemy takiego wyniku, a także wspaniałej kondycji. Wśród chłopców również znaleźli się śmiałkowie, którzy spróbowali swoich sił ze skakanką. Najlepszy wynik w tej konkurencji osiągnał Antek Świątek z klasy 2B – również bardzo gratulujemy.  W nagrodę dzieci otrzymały cukierki, znaczki i opaski odblaskowe, a także medale “Jesteś super”.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne tego typu święta w naszej Świetlicy.