Dzień dziecka to okazja, by odbyła się kolejna, dwudziesta już, Sesja Rady Miasta Gdańska. Zaproszono na nią wybranego ucznia z opiekunem z każdej szkoły podstawowej w mieście. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy 7a Martyna Wójtowicz, która przybyła do Nowego Ratusza pod opieką p. Ewy Bingiel. Dzieci zostały powitane przez czworo gdańskich radnych przewodniczącą - p. Agnieszkę Owczarek, p. Kamilę Błaszczyk, p. Andrzeja Stelmasiewicza oraz p. Łukasza Bejma.
Radni przybyli w odświętnych strojach zakładanych na szczególne okazje, opowiedzieli o zasadach funkcjonowania Rady Miasta Gdańska. Wprowadzili uczniów w zadania - mieli oni w grupach przygotować projekty odnoszące się do hasła "Gdańsk Miastem Równości". Dzieci wykazały się postawą obywatelską, empatią, wrażliwością na potrzeby innych oraz dużą odwagą w mówieniu o sprawach trudnych. W tym dniu uczniowie mieli okazję zachowywać się jak prawdziwi radni - otrzymali imienne karty, dzięki którym zabierali głos, a potem głosowali nad ustawami. Na koniec każde dziecko otrzymało atrakcyjne upominki od Rady Miasta Gdańska.