Uczniowie klas piątych wzięli udział w trzech wycieczkach w ramach projektu edukacyjnego „Wrzeszcz – moja mała ojczyzna”. Celem wyprawy było poznanie okolicy, w której mieszkają. Uczniowie odwiedzili ławeczkę Guntera Grassa, Browarnię i pobliski Park Kuźniczki, a następnie przeszli na ul. Wajdeloty, gdzie mogli podziwiać zabytkową architekturę. Pierwszą wycieczkę zwieńczyła wizyta w lodziarni Eskimo. Na drugą wyprawę uczniowie udali się na punkty widokowe w Parku Jaśkowa Dolina. Projekt wieńczył spacer po najbliższej okolicy, na którym szukaliśmy keszów ze znanej na całym świecie gry Geocatching. Rozwiązaliśmy 5 zagadek. Niestety, nie udało nam się znaleźć końcowej skrytki. Ale nie poddajemy się - będziemy próbować dalej!