W sobotę 1 kwietnia 2023 r. uczniowie naszej szkoły: Hanna Popławska, Dawid Włodarczyk, Tymoteusz Orszt i Artem Bochkovskyi z nauczycielem Katarzyną Kierejszą uczestniczyli w spotkaniu poświęconym Papieżowi Polakowi, w auli im. św. Jana Pawła II w Kurii Gdańskiej. Program zawierał spotkanie edukacyjno-artystyczne (prelekcja przedstawiciela IPN, występ uczniów z Gowidlina, film o Janie Pawle II, warsztaty z kartami pracy, wręczenie upominków i podsumowanie), spacer oliwskimi śladami Jana Pawła II oraz koncert organowy w Archikatedrze. Niespodzianką był Konkurs o Janie Pawle II, w którym Artem otrzymał III miejsce, a Tymoteusz wyróżnienie. Wspólne zdjęcie z wizytator Pomorskiego Kuratorium Oświaty p. Joanną Demczyną oraz Dyrektorem Wydziału Katechetycznego ks. dr. Krystianem Wilczyńskim jest pamiątką spotkania. Nasza wyprawa okazała się niezwykle pogodna ze względu na odniesione korzyści nie tylko duchowe, ale także sprzyjające integracji przy pysznej pizzy. To był dobry moment na podzielenie się wrażeniami i refleksjami ze spotkania.

Uczniowie swoją obecnością i zaangażowaniem oddali hołd Wielkiemu Polakowi, dziękując za Jego zasługi dla Kościoła i narodu polskiego.