Październik w naszej szkole po raz kolejny upływa pod znakiem propagowania świadomości dysleksji. Dysleksję rozwojową rozumiemy jako zespół specyficznych trudności w uczeniu się czytania  i pisania. Trudności te występują u dzieci o prawidłowej inteligencji. Oto linki do ciekawych filmików, które przedstawiają ten problem w przystępny sposób.

Tym razem nasze działania mają trochę inny charakter. Dzieci najmłodsze w świetlicy poznają baśnie H.Ch. Andersena, a uczniowie uczęszczający na zajęcia terapii pedagogicznej zaznajamiani są z historią sławnych osób z dysleksją.

Aby ten problem przybliżyć społeczności szkolnej, przygotowaliśmy gazetkę poświęconą sławnym dyslektykom oraz sposobom radzenia sobie z trudnościami w nauce. Zorganizowaliśmy też konkurs dla wszystkich uczniów klas 6 – 8 pt. „Sławne osoby z dysleksją” – prezentacja multimedialna

Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu prezentacji  w PowerPoint ( 10 – 15 slajdów), która przybliży sylwetki znanych osobowości z dysleksją.

W prezentacji należy umieścić:

• trudności w szkole, z jakimi zmagała się dana osoba,
  • jak sobie z nimi radziła,
  • co osiągnęła w życiu.

Oto niektórzy sławni dyslektycy i inne osoby, które doświadczyły trudności     w szkole:

1. Hans Christian Andersen
  2. Bolesław Prus
  3. Julian Tuwim
  4. Agatha Christie
  5. Adam Mickiewicz
  6. Gunter Grass
  7. Albert Einstein
  8. Thomas Alva Edison
  9. Winston Churchill
  10. Nelson Rockefeller
  11. George Walker Bush
  12. Maciej Kuroń
  13. Leonardo da Vinci
  14. Pablo Picasso
  15. Susan Hampshire
  16. Giacomo Puccini
  17. Richard Branson
  18. Craig McCaw
  19. Bartosz Opania
  20. Mikołaj Trzaska

To nie jest koniec listy. Zachęcamy do dalszych poszukiwań…..!

Mile widziane zdjęcia.

Prace konkursowe uczniowie mogą przesyłać na adres: gosiaucal@wp.pl          do dn. 30.10.2020 r.

Oceniać je będzie jury w składzie: Małgorzata Jacewicz, Barbara Stolarska, Małgorzata Ucal, Anita Markuszewska - Gerlee

Ogłoszenie wyników – 06.11. 2020 r.

Na laureatów czekają nagrody. Zapraszamy do udziału !!!