Zbliża się koniec roku szkolnego, wkrótce zaczną się wakacje i rozjedziemy się w różne zakątki Polski. Z tej okazji, 17 czerwca, zaprosiliśmy dzieci z klas   0-III wraz z wychowawcami, by pokazać im przedstawienie kl. III b  pt. ,,Wyruszamy na wyprawę”   i porozmawiać o zasadach bezpieczeństwa przydatnych podczas wakacji. Na przedstawienie zaprosiliśmy również p. Dyrektor Ewę Wasilewską i p. Wicedyrektor Joannę  Obszańską.

Tym razem chcieliśmy zachęcić wszystkich, by przyjeżdżali nad morze, bo “lubimy morskie fale, bo już Bałtyk do nas woła, bo tak pięknie dookoła”. Jest tu wiele  atrakcji: fokarium, porty, latarnie morskie, ale przede wszystkim warto poznać przyrodę Bałtyku, jego faunę i florę, a także znaleźć kawałki bursztynu, muszelki i piękne kamyki.  Przedstawienie uświetniły tematyczne piosenki w wykonaniu  szkolnego zespołu „Oktecik”.

Następnie przypomnieliśmy sobie zasady bezpieczeństwa nad wodą, w górach, na wsi i w kontaktach z obcymi oraz utrwaliliśmy numery alarmowe. Wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę „Niech żyją wakacje!”.

Apel przygotowały p. Violetta Szymańska, p. Katarzyna Kierejsza oraz p. Małgorzata Kułakowska.

Życzymy udanych wakacji!