W środę 1 marca 2023 r. klasa 7a oraz chętni uczniowie wzięli po raz kolejny udział w uroczystościach z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tym razem odpowiadając na zaproszenie IPN w Gdańsku wybraliśmy się na gdańską Scenę NOT na spektakl słowno-muzyczny pt. „ Czyste serce- rzecz o Łukaszu Cieplińskim”. Patriota, Żołnierz Niezłomny, zamordowany przez system stalinowski, jest postacią do podziwiania i naśladowania po wsze czasy. Szczególny to czas, kiedy za wschodnią granicą toczy się wojna, a wróg przez dziesięciolecia pozostaje ten sam. Młodzież naszej szkoły miała okazję do zastanowienia się, czym były dla bohatera wartości Bóg, Honor i Ojczyzna, a czym są dziś dla każdego z nas.