Kontynuując zajęcia w ramach innowacji pedagogicznej „Na tropie nieznanych zwierząt po 7 kontynentach” uczniowie chodzący do świetlicy szkolnej oraz uczniowie klas ósmych poznali mieszkańca Ameryki Północnej – gwiazdonosa amerykańskiego oraz Ameryki Południowej – leniwca. Podczas zajęć uczniowie zdobyli informacje o tych kontynentach, wskazali na mapie miejsca występowania obu tych rzadkich gatunków zwierząt, zapoznali się z ciekawostkami na ich temat. Wykonywali zadania tematyczne: zabawy z rozsypanką, naśladowaniem zwyczajów poznawanych zwierząt. Wykonano prace plastyczne. Osoby chętne z klas 8-mych dodatkowo przygotowały plakaty tematyczne. Warsztaty zakończono podsumowaniem zdobytych informacji i obejrzeniem filmików edukacyjnych.