Dnia 3 grudnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. W naszej szkole obchody tego święta trwały cały tydzień. Zaczęliśmy przygotowaniami w klasach - obejrzeniem krótkiego filmu o tolerancji, dyskusją na ten temat oraz stworzeniem plakatów namawiających do poszanowania różnorodności. Kulminacją obchodów były warsztaty sensoryczne, które odbyły się w ubiegły piątek 8 grudnia, podczas których uczniowie naszej szkoły mieli możliwość wczuć się, doświadczyć i zrozumieć wycinek świata osób z niepełnosprawnością ruchową, słuchową i wzrokową. Uczniowie mogli zmierzyć się z przeszkodami - siedząc na wózku inwalidzkim, chodząc o kulach czy z przepaską na oczach. Mieli okazję "czytać" książki w języku Braille'a, a nawet pisać pismem punktowym. Uczyli się też pierwszych słów w języku migowym. Warsztaty umożliwiły naszym uczniom choć częściowe doświadczenie na własnej skórze, jak to jest żyć z niepełnosprawnością.
Mamy nadzieję, że obchody Dnia Osób Niepełnosprawnych w naszej szkole przyczynią się do większej świadomości społecznej i tolerancji naszych uczniów wobec osób z niepełnosprawnościami.