24 kwietnia klasa Vb wraz z nauczycielkami Ewą Bingiel i Marleną Paczoską reprezentowali szkołę w pochodzie "Witaj Majowa Jutrzenko". Uroczystość po raz kolejny zorganizowano z okazji zbliżających się obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Tym razem pochód przebył trasę od Hali Olivia do Szkoły Podstawowej nr 35, która to placówka była tegorocznym gospodarzem i głównym organizatorem wydarzenia. Nasi uczniowie przygotowali się do pochodu, wykonując wspólnie biało- czerwone pompony, wianki i bukiety dla dziewcząt- wszystko oczywiście w barwach narodowych. Maszerowaliśmy w pięknym słońcu, dzierżąc w rękach wielką flagę. Finał pochodu miał miejsce na boisku SP 35, gdzie oprócz reprezentacji gdańskich szkół uczestniczących w wydarzeniu byli także przedstawiciele gdańskiej edukacji: wiceprezydent miasta p. Monika Chabior, kurator oświaty p. Grzegorz Krygier. Zebrani odśpiewali 4 zwrotki hymnu państwowego. Mieliśmy okazję obejrzeć najmłodszych uczniów SP 35 tańczących poloneza i układ baletowy. Wszystkie szkoły uczestniczące w pochodzie otrzymały pamiątkowe podziękowania i medale. Ponadto wylosowano gospodarza przyszłorocznego wydarzenia- będzie nim Szkoła Podstawowa nr 89. Na koniec odśpiewano "Witaj Majowa Jutrzenko". Uczniowie mieli możliwość zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć z chętnie pozującą do fotografii panią wiceprezydent.