W dniach 2-8 października W Instytucie Kultury Miejskiej odbywał się cykl spotkań i zajęć w ramach Festiwalu Literatury dla Dzieci. Klasa VIIa uczestniczyła w spotkaniu z Zygmuntem Miłoszewskim, który jest nie tylko autorem poczytnych powieści kryminalnych dla dorosłych, ale również twórcą powieści ,,Hydropolis” napisanej z myślą o nastolatkach lubiących literaturę fantastyczną. Pisarz zdradził tajniki swojego warsztatu, w ciekawy sposób opowiedział o źródłach swoich twórczych inspiracji i odpowiadał na pytania uczestników spotkania (także naszych odważnych siódmoklasistów, którzy ,,dorwali się” do mikrofonu). Na koniec mieliśmy szansę na zdobycie autografu pisarza. ,,Hydropolis” – książka wzbogacona prawdziwym autografem – na pewno okaże się dla naszych uczniów ciekawą przygodą w fantastycznym, podwodnym świecie!