24. kwietnia 2024 roku w naszej szkole odbył się koncert patriotyczny z okazji Święta Konstytucji Trzeciego Maja przygotowany przez uczniów klas od 0 do 8 oraz nauczycieli: p. Katarzynę Kierejszę, p. Izabelę Bielską-Kiesz, p. Grzegorza Kierejszę, p. Olgę Musielak, p. Urszulę Walc, p. Joannę Chmielecką, p. Katarzynę Uznańską. Dekorację przygotowała p. Marzena Kołwzan, zaś nad stroną techniczną inscenizacji czuwała p. Elżbieta Radomska. Koncert odbył się w dwóch odsłonach. Pierwsza dla uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły, zaś druga dla zaproszonych gości i rodziców. Na naszą popołudniową uroczystość przybyli: Kierownik Referatu Wydziału Edukacji w Gdańsku p. Anna Suszyńska, Inspektor Wydziału Edukacji w Gdańsku p. Joanna Słońska, Radni Miasta Gdańska p. Emilia Lodzińska, p. Wojciech Błaszkowski, p. Aleksander Jankowski oraz Przewodnicząca NSZZ Solidarność Pracowników Oświaty p. Iwona Puchalska

Przygotowana inscenizacja umożliwiła naszym uczniom prezentację posiadanych talentów: wokalnych, recytatorskich, aktorskich i tanecznych.

Całość rozpoczął polonez w wykonaniu klas pierwszych. Najmłodsi uczniowie oddziałów przedszkolnych przedstawili inscenizację ze światełkami i taniec z szarfami. W rolę narratora wcielił się uczeń klasy 8b Przemysław Rogalski. Wiersze recytowali uczniowie: Adrian Smok 5b, Filip Kopeć 4b, Nikol Nowakowska i Martyna Trojan 8a oraz uczennice z klasy 5a- Maria Frąckowska, Amelia Radomska, Magdalena Sikorska, Natalia Skolmowska. Uczniowie klas 7a – Wiktor Łukasiński, Nataniel Fiore, Szymon Michalski, Dawid Włodarczyk oraz 6b – Alicja Pietras i Nikola Szwaba odegrali scenkę uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja.

Poruszający śpiew w wykonaniu zespołu „Oktecik” oraz solówka w wykonaniu absolwentki naszej szkoły – Małgorzaty Zdrojewskiej dopełniły całości. Gwoździem koncertu był porywający taniec z flagami wykonany przez uczennice z klas 4 i 5.

Było wzruszająco, pięknie i patriotycznie, a artystyczne wyczyny uczniów, w tym finałowy układ choreograficzny w wykonaniu uczennic klas 5, zostały nagrodzone gromkimi brawami.