30.11.2021 r., w świetlicy, w pięknej scenerii, odbył się konkurs recytatorski „Jesień w poezji” dla dzieci z klas I- III. Celem konkursu było popularyzowanie utworów o tematyce jesiennej    i rozwijanie zdolności recytatorskich, a także prezentacja umiejętności uczniów oraz uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze. W konkursie wzięło udział 17 dzieci, które zaprezentowały wiersze znanych polskich poetów, m. in. Jana Brzechwy, Doroty Gellner  i Małgorzaty Strzałkowskiej. Jury w składzie: dyrektor szkoły p. Ewa Wasilewska, wicedyrektor  p. Joanna Obszańska, logopeda p. Ewa Lis oraz bibliotekarz p. Marlena Paczoska oceniając wzięło pod uwagę pamięciowe opanowanie tekstu i jego interpretację, a także ogólny wyraz artystyczny, bowiem dzieci prezentowały wiersze w strojach pasujących do danego utworu lub posługiwały się rekwizytami. Uroczystość wręczenia dyplomów i nagród uczestnikom konkursu miała miejsce 3. grudnia. Pani dyrektor podsumowała konkurs, pogratulowała laureatom i  uczestnikom pięknych prezentacji wierszy oraz podziękowała  organizatorom za przygotowanie konkursu.

Wyniki konkursu:

1.Julia Rybicka I b