Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, w środę 12 grudnia ubiegłego roku, dzieci z klasy I b wraz z wychowawczynią panią Violettą Szymańską oraz przy pomocy pani Małgorzaty Kułakowskiej, zaprezentowały swoim rodzicom i dziadkom przygotowane wcześniej jasełka. Młodzi aktorzy przypomnieli historię narodzin Pana Jezusa, spotkania świętej rodziny z pasterzami, zwierzętami przy udziale aniołów. Dzieci zaśpiewały kilka znanych wszystkim kolęd. Jedną z nich, kolędę „Cicha noc” zaśpiewały również w języku kaszubskim i ukraińskim. Występ został ciepło przyjęty, rodzice byli wzruszeni i dumni ze swoich pociech.

W dniu 8 stycznia 2019r. gościliśmy w świetlicy dzieci z Przedszkola nr 33 wraz z paniami wychowawczyniami. Chcieliśmy zaprezentować jasełka również młodszym widzom. W naszej szkole wizyty dzieci z przedszkola to pewnego rodzaju tradycja. Spotykamy się już od wielu lat. Miłych gości powitała w świetlicy pani dyrektor mgr Ewa Wasilewska i zaprosiła do obejrzenia jasełek, a po występie - na słodki poczęstunek. Dzieci tego dnia odwiedziły również nasze oddziały przedszkolne. Wspólnie zaśpiewały kolędy i złożyły sobie życzenia na Nowy Rok.