15.12.2023 r. o g.10.00 na Placu Solidarności, przy pomniku Poległych Stoczniowców, uczniowie naszej szkoły (klasa 8a i 8b) wraz z wychowawcami p. Katarzyną  Kierejszą i p. Grzegorzem Kierejszą, oddali hołd poległym Ofiarom Grudnia ’70. Wśród ponad trzydziestu pocztów sztandarowych szkół z Gdańska i z regionu gdańskiego nie zabrakło również pocztu sztandarowego  SP 52 w Gdańsku. Po zakończonych uroczystościach uczniowie mieli okazję zwiedzić salę BHP w Stoczni Gdańskiej oraz posłuchać relacji naocznego świadka wydarzeń grudniowych p. Romana Stagarta. Udział w uroczystościach i apelu poległych w Grudniu ’70,  to żywa lekcja historii dla naszych uczniów i jeden z elementów wychowania patriotycznego.