W dniach 18-22.09.2023r oddziały przedszkolne Szkoły Podstawowej nr 52 im. Tadeusza Kościuszki w Gdańsku, brały udział w inicjatywie Gdański Tydzień Przedszkolaka. Myślą wiodącą tegorocznej edycji dni przedszkoli były Prawa Dziecka. W poniedziałek wybraliśmy się do zaprzyjaźnionej GAK Winda, aby przeprowadzić zajęcia integracyjno-edukacyjne. Wprowadzeniem stał się wiersz M. Brykaczyńskiego "O prawach dziecka". Następnie omawialiśmy prawa dziecka w Polsce i na świecie. Po tym wszystkim przyszedł czas na na beztroską zabawę. W kolejnych dniach dzieci z oddziałów przedszkolnych rysowały najważniejsze prawo dla nich samych. Wykazały się wyjątkową kreatywnością! Całość zwieńczył festyn połączony z Dniem Kropki.