W poniedziałek 27 września świętowaliśmy w szkole Europejski Dzień Języków. Jest to międzynarodowe święto ustanowione z inicjatywy Rady Europy, obchodzone corocznie 26 września. Jego celem jest zachęcanie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej. Z tej okazji w naszej szkole powstały gazetki ścienne z informacjami o święcie i ciekawostkami językowymi oraz wystawa prac uczniów, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym pt. "MOJA WYMARZONA PODRÓŻ PO EUROPIE". Uczniowie klas piątych przygotowali flagi krajów europejskich i utrwalali angielskie nazwy tych krajów oraz języków i narodowości. Ponadto w trakcie lekcji języków obcych uczniowie rozwiązywali quizy językowe, poszerzając swoją wiedzę na temat krajów i języków, rodzin językowych, etymologii czy pisma, świetnie się przy tym bawiąc. Wyniki konkursu plastycznego zostaną ogłoszone po obradach jury.