23 kwietnia tego roku przypadła 460 rocznica urodzin słynnego angielskiego poety i dramaturga – Williama Szekspira. W naszej szkole uczciliśmy ten dzień już w poniedziałek 22 kwietnia, a uczniowie klas 6a, 6b oraz 7a zaczęli przygotowania nawet tydzień wcześniej. Na lekcjach angielskiego tworzyli bowiem lapbooki poświęcone Szekspirowi i jego twórczości. Sami wyszukiwali i gromadzili informacje, które chcieli zawrzeć w swojej „interaktywnej” polsko-angielskiej książce. Na koniec każdy miał okazję zaprezentować swoje dzieło klasie i podzielić się wyszukanymi ciekawostkami. Podczas tej kreatywnej pracy oglądaliśmy również wybrane sceny z filmowej adaptacji „Romeo i Julia” z Leonardo DiCaprio w roli głównej. Nie zabrakło również angielskich kart pracy, bo gramatykę i leksykę można ćwiczyć również na przerwie. Chętni zmierzyli się też z testem wiedzy o Szekspirze, a wiele odpowiedzi z pewnością mogli wyszukać na ściennych gazetkach… A kto z Was zrobił sobie zdjęcie w naszej fotobudce i wcielił się w Szekspira? Pracę namalowały własnoręcznie Panie od angielskiego: M. Iwanowska i J. Dąbrowska. JAK WAM SIĘ PODOBA?