17 października odbył się szkolny konkurs recytatorski „100 lat Niepodległości”. Uczestnicy z klas III – VIII zostali wyłonieni w eliminacjach klasowych, które zostały przeprowadzone we wrześniu. Konkurs przeprowadzono w trzech kategoriach: klasy 3 – 4 , 5 – 6, 7 – 8. Recytatorów oceniało jury w składzie: p. Ewa Wasilewska (przewodnicząca), p. Ewa Lis, p. Marlena Paczoska. W kategorii klas 3 – 5 I miejsce zajęła Antonina Hola (3a), II – Zofia Bohusz (4c), III – Ganna Bielokon (4b); wyróżnienie otrzymała Ksenia Bielokon.
W kat. klas 5 – 6 I miejsce – Karolina Kolan (5c), II – Julia Andruszkiewicz (5a), III – Maja Jakubik (5a).
W kat. klas 7 – 8 I miejsce – Małgorzata Zdrojewska (8b), II – Paulina Gryczan (8b), III – Małgorzata Kwaśniewska (7b).
Dwie osoby będą reprezentować naszą szkołę w Ogólnopolskim Festiwalu Patriotycznym: A. Hola, M. Zdrojewska.