REKRUTACJA DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO I KLASY 1

Serdecznie zapraszamy dzieci 5,6 i 7 letnie do oddziału przedszkolnego

i klasy pierwszej w naszej placówce!

1. Rekrutacja do oddziału przedszkolnego oraz klasy I rozpocznie się 1 marca 2024 r. o godzinie 12.00 i potrwa do 15 marca 2024 r. do godziny 16.00.
  2. Wnioski można składać elektronicznie przez system GPE https://naborsp-kandydat.edu.gdansk.pl/gdansk lub osobiście w sekretariacie szkoły.
  3. Informujemy ponadto, że:

pięciolatek może zostać uczniem klasy „0” w szkole podstawowej;

sześciolatek może:

• zostać uczniem klasy I na wniosek rodziców w przypadku, gdy realizował roczny obowiązek przedszkolny i posiada tzw. „gotowość szkolną”,
  • zostać uczniem klasy „0” w szkole podstawowej

siedmiolatek może zostać uczniem klasy I.

1. Do oddziału przedszkolnego przyjmuje się kandydatów 5 i 6 letnich, tzw. zerówka nie podlega obwodowi.
  2. Do klasy I przyjmuje się kandydatów zamieszkałych w obwodzie szkoły, w drugiej kolejności spoza obwodu.
  3. Wypełnione zgłoszenie/wniosek rodzice drukują, podpisują i przekazują do szkoły:
  • osobiście do sekretariatu szkoły,
  • wrzucają do wrzutni znajdującej się przy portierni w przedsionku szkoły,

lub wypełniają na miejscu i pozostawiają w sekretariacie szkoły.

Istnieje także możliwość elektronicznego przekazania dokumentów:

• przesłanie zgłoszenia/wniosku przez platformę ePUAP (SP52Gdansk/SkrytkaESP)
  • podpisanie zgłoszenie w systemie za pomocą podpisu elektronicznego (np. Profil zaufany).
  1. Druki zgłoszenia/wniosku będą dostępne od 1 marca 2024 r.
  1. W dniu 27 marca 2024 r. o godzinie 15.00 zostaną podane do publicznej wiadomości wyniki postępowania rekrutacyjnego. Wyniki można sprawdzić na dwa sposoby:
  • w przedsionku szkoły, na szybach wejściowych