Dnia 26.11.22r. w ramach projektu „Zdolni z Pomorza” uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w VI Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej – „Słońce, Księżyc – Spójrzmy w niebo okiem naukowca lub artysty”. Konferencję rozpoczął wykład prof. Przemysława Rudzia dotyczący eksploracji księżyca. Następnie uczestnicy udali się na wybrane sesje przedmiotowe z biologii, chemii, fizyki, matematyki/informatyki i nauk humanistycznych. Podczas przerwy między sesjami uczniowie zapoznali się z działalnością partnerów wydarzenia, wymieniali się poglądami na temat wystąpień ekspertów i uczniów oraz integrowali się z innymi uczestnikami w trakcie wspólnego poczęstunku. Konferencję zakończyło spotkanie podsumowujące. Bardzo się cieszymy, że mimo dnia wolnego od zajęć szkolnych, uczniowie tak licznie wzięli udział w wydarzeniu.