Od rana w świetlicy świętowaliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci przyniosły swoje ulubione maskotki, śpiewaliśmy wspólnie piosenki, wypełnialiśmy postury misia bibułami, rysowaliśmy je pastelami, rozwiązywaliśmy tematyczne dyktando graficzne, oglądaliśmy i omawialiśmy prezentację multimedialną, która zawierała zarys historyczny dnia i zabawki, mówiła o jej rozwoju na przestrzeni lat, przedstawiała misia znane i lubiane, a nawet odnosiła się do niedźwiedzia Wojtka z Armii Andersa. Następnie przeszliśmy do podsumowującego quizu wiedzy, wręczyliśmy ordery „Przyjaciela Pluszowego Misia” i w radosnym nastroju zaczęliśmy zabawy ruchowe z pokazywaniem tj.: „Niedźwiadek”, „Miś Krzyś” oraz tańce z pluszakami. Na zakończenie zjedliśmy słodki, misiowy poczęstunek.

Powstało wiele pięknych prac plastycznych, które postanowiliśmy wyróżnić:

Natalia Langowska IA

Pola Lewicka IIB