CHALO, to nieprzeciętne liceum ogólnokształcące stawiające na indywidualny rozwój swoich uczniów. To placówka, w której nie ma typowych lekcji, klas, profili, dzwonków, gdzie pasjonaci uczą swoich przedmiotów. To miejsce pozbawione gotowych odpowiedzi, gdzie proces i droga są ważniejsze od ostatecznego wyniku, a uczniowie sami decydują, ile czasu poświęcają na naukę danego zagadnienia. Towarzyszą im w tym tutorzy, którzy pomagają zaprojektować indywidualny program edukacyjny oraz cykl uczenia się, obejmujący pracę własną/wolną pod okiem specjalistów oraz realizację projektów. Gwarantuje to indywidualizację, usamodzielnienie się uczniów i stymulowanie ich motywacji w przestrzeni wolności i wzajemnego zaufania.

Lechosław Martyński

Koordynator Rekrutacji