Dnia 26 maja na boisku szkolnym odbył się festyn rodzinny, którego motywem przewodnim były Tajemnice gdańskich uliczek. Po przywitaniu przez panią dyrektor Ewę Wasilewską przybyłych licznie gości i uczniów obejrzeliśmy przedstawienie "Co słychać w Bałtyku?" przygotowane przez dzieci uczęszczające do świetlicy. Następnie otwarto wiele stanowisk sprawnościowych, edukacyjnych i zabawowych m.in.:

• Rodzinka z okienka- rama do zdjęć
  • bańki mydlane
  • "Ślepe śledzie"-łowienie ryb z zamkniętymi oczami
  • gdańska zgaduj zgadula
  • "Pokoloruj swój Gdańsk"
  • kolorowanie gdańskich kamieniczek
  • "Zaszyfrowany Gdańsk"-łamigłówki matematyczne
  • zgadywanki językowe
  • malowanie twarzy
  • plecenie bransoletek
  • pracownia alchemika-pokazy chemiczne
  • prezentacja wylosowanych wcześniej przez klasy zabytków Gdańska i legend z nimi związanych

Inne atrakcje to: zbijak dla klas 1-3, mini turniej piłki nożnej dla klas 4-8, pokaz karate oraz prezentacja strojów Panienki z okienka i mieszczan.

Swoją obecnością zaszczycili nas p. Anna Białous, Inspektor Wydziału Edukacji, p. Wojciech Błaszkowski, Radny Miasta Gdańska, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Policji w Gdańsku i Straży Miejskiej oraz piłkarze Lechii Gdańsk.

W trakcie festynu zapewniliśmy poczęstunek. Były słodycze, ciasta, kiełbaski z grilla i grochówka.

Pogoda i humory dopisywały. Wszyscy świetnie się bawili co widać na zdjęciach.

Festyn został zorganizowany przy współpracy z:

Radą Dzielnicy Wrzeszcz Dolny

Firmą MS Gastro