INFORMACJA ORGANIZATORÓW WIELKIEGO MARATONU CZYTELNICZEGO

Dzień dobry,

Szanowni Państwo,

informujemy, że do tegorocznej edycji WIELKIEGO MARATONU CZYTELNICZEGO na wszystkich czterech poziomach wiekowych zgłosiło się łącznie 697placówek z ośmiu polskich województw: LUBELSKIEGO, ŁÓDZKIEGO, MAŁOPOLSKIEGO, MAZOWIECKIEGO, POMORSKIEGO, ŚLĄSKIEGO, WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO, WIELKOPOLSKIEGO, a także z WIELKIEJ BRYTANII.

Protokoły zbiorcze nadesłało 648 placówek. W zmaganiach konkursowych uczestniczyło 7772 uczniów pod opieką 908 szkolnych koordynatorów konkursu.

WYNIKI XI edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego „ Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca” dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych.

Do tegorocznej edycji WMC „ Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca” zgłosiło się 227 placówek. Protokoły zbiorcze nadesłały 222 placówki. W Maratonie uczestniczyło 2654 uczniów i 313 nauczycieli.

Komisja konkursowa Wielkiego Maratonu Czytelniczego w składzie:

Agata Markiewicz-Babło, Ewa Niechwiedowicz, Małgorzata Niechwiedowicz, Zbigniew Walczak po weryfikacji protokołów zbiorczych i arkuszy testowych przesłanych przez poszczególne placówki przyznała osiemdziesiąt cztery tytuły laureata, sto pięćdziesiąt osiem tytułów finalisty i sto dwadzieścia jeden wyróżnień. Nagrody książkowe ufundowało Miasto Gdańsk.

UWAGA!

O terminie i sposobie wręczenia nagród i Uczniowie, i ich Opiekunowie zostaną poinformowani w specjalnym komunikacie.Z wyrazami szacunku i podziękowaniem za całoroczną współpracę,

Agata Babło

Uczniowie z naszej szkoły, którzy zostali finalistami konkursu :
Helena Daniluk kl. III A – 115 punktów
Jan Żmijewski kl. II B – 114 punktów
Punktacja pozostałych uczestników:
Michalina Best – Gostomczyk kl. III A – 110 punktów
Tymoteusz Nowak kl. II B – 99 punktów
Alicja Rot kl. II B – 81 punktów
Dominika Ferenc kl. III A – 43 punkty

Klasy IV-VI

Uczniowie z naszej szkoły, którzy zostali finalistami konkursu :

Maria Degtyareva kl. V A – 113 p.

Punktacja pozostałych uczestników:

Szymon Sajnóg kl. V A – 99 punktów

Przemysław Rogalski kl. IV B – 93 punkty

Karolina Kolan kl. VI C – 63 punkty

Julia Zielonka kl. IV B – 50 punktów

Wszystkim uczniom gratuluję i pozdrawiam. Marlena Paczoska – nauczyciel bibliotekarz.