15. XI. 2019 r. odwiedziły nas w świetlicy dzieci z oddziałów ,,0'' i klas I-II, wraz z nauczycielami oraz goście z Przedszkola ,,Martolandia". Powodem było przedstawienie pt.: "Jedziemy nad morze. Z księżycem do Gdańska". Zaprosiliśmy na nie również p. dyrektor Ewę Wasilewską i p. wicedyrektor Joannę Obszańską.
Przedstawienie poprzedziła zabawa muzyczno – ruchowa ,,Kolorowe listki".
Kanwą przedstawienia były wiersze Wandy Chotomskiej z cyklu o tym samym tytule. Księżyc zabiera nas na cudowny spacer po mieście i opowiada o nim barwnie, bo wie o Gdańsku wszystko. Pomagały mu w tym dzielnie dzieci z klas I-IV. Chór, złożony z uczniów klasy IVa, pod opieką p. Katarzyny Kierejszy, wzbogacił przedstawienie pięknymi piosenkami, które zapewne zachęcą dzieci do zwiedzania naszego miasta.
Mamy nadzieję, że choć w części udało się nam zrealizować zamysł autorki.
Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu dekoracji p. Ewie Lis.