Lekcja wychowania fizycznego, której uczniowie Szkoły Podstawowej nr 52 im. Tadeusza Kościuszki w Gdańsku nie zapomną długo. Odwiedzili nas ambasadorzy Drużyny Energii: Izabela Bełcik, Marek Citko, Krzysztof Golonka, Bartosz Ignacik oraz Rafał Lipiński. Wizyta sportowców była nagrodą za wyjątkowe zaangażowanie szkoły jeszcze w pierwszą edycję Drużyny Energii. SP 52 należała do najbardziej aktywnych, ale ani razu nie udało nam się wygrać finału miesiąca. Wysiłek nie poszedł jednak na marne! Ulubieńcy dzieci odwiedzili szkołę! Podczas spotkania nie zabrakło też miejsca na część artystyczną, w której nasi uczniowie zaprezentowali swoje nieprzeciętne umiejętności taneczne i sportowe. Dziewczynki z klasy 2a zatańczyły "Taniec z poduszkami", Lidia Reder z klasy 6a wspaniały taniec z szarfą, a Julia Wiśniewska i Janek Mazurczyk z klasy 5c tańce towarzyskie, które na wszystkich zrobiły ogromne wrażenie. Zwieńczeniem treningu był konkurs, w którym wyselekcjonowana reprezentacja szkoły (10 dziewczynek i 10 chłopców) zmierzyła się z zadaniami od ambasadorów. W rywalizacji z elementami piłki nożnej, siatkówki i koszykówki uczniowie SP 52 spisali się znakomicie, zdobywając 309 punktów. Indywidualnie najlepszym zawodnikiem konkursu okazał się Maksymilian Gumieniczek, który zdobył dla swojej szkoły 26 punktów, II miejsce zajęła Kinga Domjan, a III miejsce Gabriel Grala. Gratulujemy i czekamy na kolejne spotkania!