W poniedziałek 13.01.2020 r. rozpoczynamy ferie zimowe. Wszyscy się cieszymy, ale obawiamy się, że nie będzie śniegu. 10.01.2020 r., w piątek, zaprosiliśmy do szkoły Panią Zimę, by wysłuchała naszych próśb na przedstawieniu przygotowanym przez świetlicę szkolną, klasy trzecie, klasę IVa i p. Katarzynę Kierejszę. Na przedstawieniu obecne były dzieci z oddziałów "0" i klasy młodsze.

Naszych gości powitaliśmy piosenką o zimie. Następnie dwoje dzieci zaprezentowało się w wierszu "Maruda" i "marudzenie" przeniosło się na przedstawienie. Na szczęście uratowały nas dzieci, które z optymizmem patrzą na wszystko, a kilkoro z nich zamówiło nam "na jutro" zimę, tj. śnieg, lód, sprzęt sportowy, odpowiednie ubranie, byśmy mogli dobrze wypocząć, bo "...Zdrowy duch jest w zdrowym ciele!". Piosenka "Optymista" wywołała u widzów uśmiech na twarzy.

Pani Małgorzata Kułakowska poprowadziła z dziećmi rozmowę na temat bezpiecznych zabaw na śniegu i lodzie, przypomniała o noszeniu odblasków.

Spotkanie zakończyło się piosenką i tańcem w wykonaniu zespołu klasy IVa.

Pani Wicedyrektor Joanna Obszańska podziękowała nauczycielom i aktorom za przygotowanie przedstawienia i życzyła wszystkim wspaniałych i bezpiecznych ferii.